REGLER FÖR VÅRA VANDRINGSPRISER
|
|
2007 |
|
Jämtlands skällande fågelhund: |
Skakelbergets
Vikki Örjan Esbjörnsson |
Klubbmästerskapet: |
Bratthögens Lizzi Sören Adill |
Högsta poäng Rörligt prov 1:a: |
Skakelbergets
Vikki Örjan Esbjörnsson |
2005 |
|
Jämtlands skällande fågelhund: |
Mikko Lars Lindell |
Klubbmästerskapet: |
Åflodalens Sorro Christian Ackér - Teresia Johansson |
Högsta poäng Rörligt prov 1:a: |
Obygdens Peik Björn Wangerud |
2004 |
Jämtlands skällande fågelhund: |
Rani Johan&Marino Mesch |
Klubbmästerskapet: |
Rani Johan&Marino Mesch |
Högsta poäng Rörligt prov 1:a: |
Rani Johan&Marino Mesch |
Piihris minne: |
Raskflons Kayo Björn Thuresson |
2003 |
|
Jämtlands skällande fågelhund: |
Tingåns Rex Janne Ottosson |
Klubbmästerskapet: |
Talvi Knut Östmo |
Högsta poäng Rörligt prov 1:a: |
Friesgårdens Nakko Karl-Johan Hansson |
Piihris minne: |
Talvi Knut Östmo |
2002 |
|
Jämtlands skällande fågelhund: |
Obygdens Piki Håkan Olofsson |
Klubbmästerskapet: |
Obygdens Piki Håkan Olofsson |
Högsta poäng Rörligt prov 1:a: |
Ålidens Mirja Gerhald Nilsson |
2001 |
|
Jämtlands skällande fågelhund: |
Östansjöns Mirja Johan Mesch |
Klubbmästerskapet: |
Högbackens Tippo Bengt Strindlund |
Yngsta ÖKL 1:a: |
Zappo Gunnel Elgendalh |
Högsta poäng ÖKL 1:a: |
Åflodalens Tessi Lennart Jönsson |
2000 |
|
Jämtlands skällande fågelhund: |
Rizzi Magnus Persson |
Klubbmästerskapet: |
Tapion Piri Stefan Olofsson |
Kitzis Vandringspris: |
Friesgårdens Nikki Roger Hedlund |
Yngsta ÖKL 1:a: |
Obygdens Piki Håkan Olofsson |
Högsta poäng ÖKL 1:a: |
Tallparkens Ranja Andreas Edholm |
Yngsta EKL 1:a: |
Friesgårdens Nikki Roger Hedlund |
1999 |
|
Jämtlands skällande fågelhund: |
Friesgårdens Friesa Robert Fries |
Klubbmästerskapet: |
Tjäderlekens Arjou Eva Persson |
Kitzis Vandringspris: |
Friesgårdens Friesa Robert Fries |
Yngsta ÖKL 1:a: |
Tallparkens Borka Thorbjörn Röstlund |
Högsta poäng ÖKL 1:a: |
Tikko Daniel Lindström |
1998 |
Jämtlands skällande fågelhund: |
Friesgårdens Piihri Roger Åström |
Klubbmästerskapet: |
Högbackens Tippo Bengt Strindlund |
Kitzis Vandringspris: |
Tjäderlekens Tepi Lars Wermelin |
Yngsta ÖKL 1:a: |
Rizzi Magnus Persson |
Högsta poäng ÖKL 1:a: |
Friesgårdens Röja Magnus Graaf |